Basında Biz

Teknoloji Ar-ge Girişimcilik Öğrenci Topluluğu’ndan Teknik gezi

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu 2017-2018 Akademik yılına teknik gezi ile başladı.
Geziye topluluk akademik danışmanı Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr.  Bahar Demirel, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Çavaş ve Teknoloji Fakültesi Fakülte Sekreteri Zülfü Karaaslan eşlik etti.

Ülkemizin önde gelen savunma sanayii ve özel sektör üretici firmalarına düzenlenen teknik gezinin ilk durağı Ankara Macunköy yerleşkesinde bulunan Aselsan oldu.

Aselsan bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan öğrenciler üretim holü’nü gezdikten sonra hatıra fotoğrafı ile Aselsan gezisini tamamladı. Müteakiben Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

Daha sonrasında ülkemizin zırhlı muhabere aracı üreticilerinden FNSS Savunma Sistemleri’ni ziyaret eden öğrenciler konferans salonunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve üretim hattını detaylıca inceleme fırsatı buldu. Teknik gezinin 2.gününde kafile Manisa’da bulunan Vestel City fabrikasında Televizyon üretim hattını incelediler ve Müşteri hizmetleri departmanları hakkında bilgi aldılar. Gezinin dördüncü durağı olan İZMİR’ de bulunan Pınar Süt Mamülleri’ni ziyaret eden öğrenciler burada süt dolum makineleri ve süt ürünlerinin üretimi hakkında bilgi aldı. Gezinin 3.gününde ülkemizin bir numaralı el aletleri üreticisi İZMİR İZELTAŞ’ ı ziyaret eden öğrenciler baştan sona bir el aletinin tüm yapım aşamalarını yerinde inceledi.

Gezinin 6.durağı olan İZMİR’ de ilk defa düzenlenen Makine sektöründe Ege Sanayicisinin dev buluşması olarak nitelendiren Maktek İzmir Fuarını ziyaret etti. Gelişen teknoloji ile birlikte değişen ve gelişen makine sistemlerini, son yapılan yenilikleri yerinde inceleme fırsatı bulan öğrenciler böyle kapsamlı bir teknik gezi için Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu’na teşekkür ettiler.