Basında Biz

FÜTAG Dicle Üniversitesi’nde

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu , Dicle Üniversitesinde düzenlenen Sürdürülebilirlik ve İnsan Kaynakları Konferansına katıldı.
Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu , Dicle Üniversitesi Mühendisliği Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Green Summit (Yeşil Zirve) diye nitelendirilen Sürdürülebilirlik ve İnsan Kaynakları Konferansına çoğunluğunu İnşaat Mühendisliği okuyan topluluk üyelerinin oluşturduğu ekiple katıldı.

Diyarbakır’da önce kültürel gezi yapan ekip Ongözlü Köprü, Ulu Camii ve Tarihi Hasanpaşa Han’ını ziyaret etti. Ziyaretten sonra Dicle Üniversitesine geçen ekip Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Gezi ve konferans boyunca D.Ü Mühendisliği Hazırlık Kulübü üyeleri kafileye yardımcı oldu.

D.Ü Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğretim üyesi Prof.Dr.Z.Fuat Toprak , Fırat Üniversitesinden gelen öğrenciler ile sohbet etti. Etkinliğe katılmalarının önemli olduğunu, öğrencilerin kişisel gelişimlerinin ve böyle etkinliklere katılarak meslek hayatlarına bir nebzede olsa yön vermelerini sağlayabildikleri için mutlu olduğunu dile getirdi.

Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Bahar Demirel ise , topluluğumuzun bu etkinlik sayesinde İnşaat Mühendisliğinde okuyan üyelerinin meslekleri açısından önemini vurguladı. İnşaat Mühendisliği alanında yapılabilecek tüm çalışmaları yapmak ve öğrencilerin meslekleri hakkında organizasyonlara katılmaları için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Gezi dönüşü teşekkür konuşması yapan Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu Yönetim Kurulu Çağdaş Armağan, bu tür gezi ve etkinliklerin düzenlenmesinin öğrencilerin gelişmesine katkı sağladığını ve bu tür faaliyetlere katılmaya özen gösterdiklerini belirtti. Birlikte etkinliğe katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz dedi.

Verimli bir etkinlik geçiren ekip, günü hatıra fotoğrafıyla tamamlayarak Elazığ’a döndü.