Basında Biz

CV’nize Değil Hayatınıza Dokunuyoruz

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından ‘CV’nize değil hayatınıza dokunuyoruz’ sloganıyla düzenlenen Kariyer Kampüste 18 etkinliği büyük ilgi gördü.
Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Aselsan, Havelsan, Kariyer.net , Rönesans Holding ve DB Positive firmalarının katılımı ile Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Koca, etkinliğin öğrencilerin iş hayatına atılmasında önemli bir adım olduğunu söyledi.

Kariyer Kampüste 18 etkinliği öğrencilerin iş dünyasının önemli isimleriyle buluşma fırsatı sağlamasının yanında, kariyer bilincini oluşturmak ve bu konuda bir bakış açısı kazanarak, staj için doğru tercihlerin nasıl yapılacağı, kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunarak mezuniyet sonrası mülakat, ile alım ile alakalı konularda karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak hem de Üniversite-Sanayii–Özel Sektör İş Birliğine destek vermek amacıyla düzenlendi.

Bundan dolayı etkinliğin çok geniş bir alan skalası bulunmaktadır. Kariyer Kampüste 18 etkinliğinde kariyer hayatında başarı hikayesi, yazılım, savunma sanayii, tasarım, kişisel gelişim, eğitim, bilişim, ve daha birçok güncel konu alanlarında uzman konuşmacılar ile etkili bir şekilde işlendi.

Kariyer Kampüste 18 etkinliğine DB Positive Kurucusu ve Eğitmeni Derya Babuç, Kariyer.net Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş, Aselsan Kıdemli Tasarım Lideri Alper Gerçek,Havelsan Kıdemli Yazılım Mühendisi Mert Yenen , Havelsan İnsan Kaynakları İş Ortağı Salih Sandavuç, Rönesans Holding İnsan Kaykaları Yöneticisi Nesrin Akcan Güngörmez, ve Rönesans Holding Sürdürülebilir Geleceği Tasarlar Yarışması Koordinatörü Mimar Sezen Uyanık gün boyu öğrencilere kariyer hayatlarındaki tüyoları verdi.