Basında Biz

BP Türkiye tarafından, gençlerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan “Gelişim, Seninle”, gençlerin içinde bulunduğumuz çağın gerektirdiği yetkinliklerle gelişimlerine katkı sağlarken, iş dünyasına hazırlanmalarına da yardımcı olacak bir sosyal sorumluluk projesi. Bu projeden faydalanan 250 öğrenci topluluğundan biri de biz olduk. Oldukça verimli bir eğitim serisini tamamladıktan sonra proje kapsamında düzenlenen 2021 BP Gelişim Seninle Sosyal Projeler Yarışmasına 42 farklı öğrenci topluluğu ile katıldık.

Biz Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu olarak, bu yarışmada ”Gelecek Nesillere Su Bilinci Kazandırma Projesi” ile elemeleri geçerek hibe alan 9 öğrenci topluluğundan biri olduk.
Projemizin amacından biraz bahsedecek olursak, Dünya nüfusu gün geçtikte artmakta aynı zamanda  birçok problemi de beraberinde getirmektedir.  Bunlardan en önemlisi ise kuraklıktır. Biz bu projemizle su tüketimi bilincini arttırmayı hedefliyoruz.  Projeyi hazırlayan öğrenciler  uzman kişilerden eğitim alacak . Daha sonra bu eğitimi  seçilen okullarda  10 -14 yaşları arasındaki öğrencilere  ve velilerine konferans verecektir. konferansımızı daha akılda kalması için görsel ve deneysel etkinlikler ile desteklemeyi hedefliyoruz.

Topluluk olarak yaptığımız çalışmalarda her zaman öncelik verdiğimiz üniversitemizi ulusal alanda temsil etme görevimize bu proje kapsamında da devam edeceğiz.

Projeye emek veren ekip arkadaşlarımız; Ahmet Öztürk, Büşra Bolat, Çağatay Yılmaz, Ebru Dinç, Fatma Papatya, Fatma Sezgin, İkranur Efşan Bağcı, M.Kürşat Keskin, Sami Özlü

#teknofest #birkulüptendahafazlası #fıratüniversitesi